Liverpool 4-2 Tottenham Hotspur: Czerwoni wracają na zwycięską ścieżkę dzięki wygranej nad Spurs na Anfield

Dramatyczny spadek Tottenhamu trwał nadal, a ich nadzieje na dotarcie do pierwszej czwórki Premier League jeszcze bardziej osłabły po tym, jak zostali dobrze pokonani przez Liverpool na Anfield.

Porażka Aston Villi z Brighton pozostawiła Spurs otwartą drogę do awansu do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie, ale nawet późny powrót nie był w stanie zapobiec czwartej porażce z rzędu, gdy Liverpool ponownie odnalazł formę po niedawnym załamaniu.

Mohamed Salah zapomniał o sprzeczce przy linii bocznej z menedżerem Jurgenem Kloppem w meczu z Tanie koszulki piłkarskie Tottenham Hotspur West Hamem i po 16 minutach otworzył wynik strzałem głową z daleka po dośrodkowaniu Cody'ego Gakpo, a Andy Robertson dołożył drugą bramkę tuż przed przerwą, gdy bramkarz Spurs, Guglielmo Vicario, zdołał jedynie wypchnąć strzał Egipcjanina.

Spurs stracili dyscyplinę, a Vicario musiał rozdzielać kolegów z drużyny Cristiana Romero i Emersona Royala, gdy schodzili z boiska w przerwie, a sytuacja drużyny Ange Postecoglou nie uległa poprawie, ponieważ po przerwie zostali pokonani przez szalejący Liverpool.

Gakpo strzelił trzecią bramkę z podania Harveya Elliotta pięć minut po przerwie, a ten ostatni sam trafił do koszulki piłkarskie Tottenham Hotspur Damskie bramki w 59. minucie wspaniałym strzałem z 20 metrów w górny róg bramki.

Liverpool w niewytłumaczalny sposób wyłączył się z gry, pozwalając rezerwowym Richarlisonowi i Heung-Min Sonowi dać Spurs nieprawdopodobną nadzieję, ale było już za późno i pozostają siedem punktów za zajmującą czwarte miejsce Aston Villą.

Liverpool na nowo odkrywa swoją przewagę

Liverpool mógł zakończyć ten mecz, co niezwykłe, z pewnym niepokojem wokół Anfield, ale przez godzinę wrócili do swoich imponujących, groźnych umiejętności.

Dwa gole Tottenhamu sprawiły, że wynik był bliższy prawdy, niż zasługiwał na to występ Liverpoolu, ale nigdy nie byli w poważnym niebezpieczeństwie oddania zwycięstwa.

Salah wyraźnie otrząsnął się po nieporozumieniu z menedżerem Kloppem na London Stadium, ponieważ poprowadził szarżę, strzelając pierwszą bramkę i mając udział w drugiej Robertsona.

To jednak Elliott był gwiazdą występu Liverpoolu i oprócz ustawienia trzeciego dla Gakpo, otrzymał zasłużoną nagrodę w postaci własnego gola z ostrą jazdą wysoko obok Vicario.

Męski Sprzęt Piłkarski

Gdzie indziej, była to niemal próba generalna przed ostatnim meczem Kloppa po wspaniałych dziewięcioletnich rządach, kiedy Wolves przyjadą na Anfield w ostatni dzień sezonu.

Fatalna postawa Tottenhamu przez pierwszą godzinę spotkania zapowiadała upokorzenie na Anfield i choć udało im się uratować odrobinę dumy dzięki bramce Richarlisona w ostatnich 20 minutach, był to kolejny dzień rozczarowania dla Postecoglou i jego piłkarzy.

Podobnie jak przy wielu okazjach w tym sezonie, atakujące podejście Postecoglou sprawiło, że Spurs stracili zbyt wiele szans, a Liverpool poszedł w ślady niedawnych przeciwników, takich jak Newcastle United, Arsenal i Chelsea, w pełni wykorzystując swoją przewagę.

Napięcia i frustracje w szeregach koszulki piłkarskie Manchester United Spurs były widoczne już w połowie meczu, kiedy to bramkarz Vicario musiał interweniować, by rozdzielić obrońców Romero i Royala, którzy starli się przy wyjściu z bramki.

To właśnie po wprowadzeniu Richarlisona, który latem może okazać się nadwyżką w stosunku do wymagań Spurs, jednostronna gra została postawiona na głowie, a napastnik cieszył się z obelg na Anfield za swoje powiązania z Evertonem i powodował ciągłe problemy.

Spurs mogli myśleć, że najbardziej nieprawdopodobny z comebacków miał miejsce przez kilka minut po tym, jak dwukrotnie zdobyli bramkę, ale w rzeczywistości nie zasłużyli na nic z tego meczu po tym, jak Liverpool ich zdominował, a ich nadzieje na Ligę Mistrzów wyglądają teraz bardzo ponuro.

Niemiec był serenadowany przez cały czas, gdy The Kop przeszedł przez swój pożegnalny śpiewnik, a Klopp odpowiedział charakterystycznymi pompkami na pięści przed fanami Liverpoolu po nerwowym finale zakończonym zwycięstwem.

Klopp nie zagrzewał The Kop do ostatecznej walki o tytuł Premier League - po tym sezonie nie było już nadziei na cztery trofea - ale z pewnością przygotował scenę na emocjonalne pożegnanie z Anfield za dwa tygodnie.